Role me kokos

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 filxhan sheqer
  • 1.5 gota miell
  • 3 lugë kakao
  • 1 litër qumësht
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • 1 pako vanillje
  • 1.5 gota kokos
  • 2 pako krem i bardhë
  • 1 gotë çaji qumësht pluhuri

Përgaditja:

Në një enë, përzieni miellin, sheqerin dhe kakaon, shtoni ngadalë qumështin dhe gatuajeni në nxehtësi mesatare, duke e trazuar vazhdimisht.

Shtoni gjalpë në enë, i cili fillon të errësohet dhe flluskon, dhe përsëri përzieni.

Para se ta largoni kremin nga zjarri i hedhëni vanillen e përzieni pastaj e lagroni nga zjarri

Përhapeni kokosin në tepsi.

Përhapni me kujdes kremin mbi kokos.

Lini në frigorifer për 1 ditë.

Pritni që kremi  të ftohët një ditë, pas ftohjes e pritni  pudingun në 8 drejtkëndësha të barabarta dhe përhapni kremin në të gjithë sipërfaqen.

Me ndihmën e një shpatull, ngadalë rrokullisni pjesët drejtkëndëshe.

Spërkateni me fistikë sipas dëshirës tuaj dhe shërbeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu