Rolladë me Çokollatë

spot_imgspot_img

Perberesit per brumin:
biskota te grira,
gjysme margarine,
kakao,
sheqer,
1 vanile sheqer.

Pergatitja:
Formojme brumin me perberesit e permendur me larte, as shume te holle e as shume te ngurt. E leme gjysme ore ne frigorifer pastaj e marim nje tepsi shtrojme fleten e aluminit dhe masen e rrafshojme me duar sa nje gisht. Pastaj marim nutella e lyejme pak dhe i rendisim banane nje ose dy ne varesi sa eshte i gjate brumi. E rotullojme nderkohe ja heqim aluminin persiper e lyejme me cokollate per gatim dhe sipas deshires e sperkasim me kokos ose arra etj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTarta me Reçel Manaferre
Artikulli tjetërShtromfeta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu