Rolladë pa Miell

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 vezë
4 lugë sheqer
1 sheqer vanile
50 gr arra të bluara ose lajthi të bluara
Përbërësit per fillin:
200 gr ajkë kosi
sheqer pluhur
aromë vanile

Përgatitja:
Rrahim të bardhat e vezëve dhe sheqerin me mikser.Pastaj i shtojmë të verdhat e vezëve te rrahur me sheqer vanile.Në fund i shtojmë arrat e bluara.Përziejmë mirë dhe e qesim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.Pjekim në temperaturë 180*C rreth 15 minuta.
Pasi të piqet e qesim në një leckë të lagur që të zbutet pak.Kur të zbutet e lyejmë me ajkën e kosit të përzier me sheqer dhe aromë vanile.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Dinastia
Artikulli tjetërObllandë me Keksa Jaffa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu