Rolladë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
5 vezë, 5 luge sheqer, 5 luge miell, 1 pluhur për pjekje, sipas deshires marmalate.

Përgatitja:
Perziejme vezet, se pari te bardhat derisa te behet shkume e forte, shtohet sheqeri gradualisht duke perzier.

Shtojme me pas te verdhat nje nga nje duke perzier dhe me pas miellin e perzier me pluhurin per pjekje.

Masen e qesim ne kallep te lyer dhe mbuluar me leter per pjekje, me madhesi 25×35 dhe pjekim ne 15-20 minuta.

Pas pjekjes, largojme nga letra per pjekje njekohesisht duke e mbeshjellur me lecke te njomur te kuzhines.

Pastaj largojme lecken duke shtrire shtresen e pandispanjes dhe lyejm me marmelate sipas deshires te kajsise, pjeshkes etj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBakllavë me Fëstek
Artikulli tjetërGurabia me Sherbet

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu