Rollatë Kremoze

spot_imgspot_img


Përbërësit:
300gr sheqer, 1 liter qumësht, 100gr margarinë, 60gr nisheste, 120gr miell, 4 luge kakao, 1 sheqer vanilje, 100 gr kokos, 2 qese Krem pana (shllag) te pergaditura sipas udhezimeve ne qeske.

Përgatitja:
Ne nje ene qesim qumeshtin,shtojme sheqerin, nishesten, miellin kakaon sheqerin e vaniljes dhe perzijme njekohesisht duke rritur temeperaturen derisa te vloje ddhe kremi te trashet.

Duhet pasur kujdes qe te perzihet vazhdimisht qe mos te mbeten kokerrza nga mielli .

Pasi kremi te traseht shtojme margarien, largojme nga zjarri dhe perzijem derisa te shkrihet margarina.

Ne tepsine katrore 37×40 qesim nje shtrese kokosi dhe mbi te qesim ngadale kremin e zier akoma te nxehte duke shperndare njetrajtesisht ne gjith sipefaqen.

Leme te ftohet per disa ore dhe pastaj qesim krem panen (shllagin, mundet ajke e embel-hoplla per embelsira) te tundur ne shkume te forte.

Pastaj presim shirita ne gjerse 5-6 cm dhe mbeshtjellim derisa te behet nje role e vogle dhe presim-shkurtojme shiritin.

Me pas prap fillojme mbeshtjelljen dhe keshtu derisa te mbaroje shtresa me krem.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Nutella
Artikulli tjetërSuflle

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu