“Roma, Mourinho e ka copëtuar ekipin. Pse po e bën këtë?”

spot_imgspot_img

Mario Sconcerti, gazetari i njohur italian, ka folur per momentin e Romes dhe ka goditur klubin e Jose Mourinho. I pyetur nga TMW ai u pergjigj pa doreza.

Romës i mungon kompetenca në zgjedhjen e lojtarëve?
“Roma është një klub shumë i veçantë për momentin, ata janë të paprekshëm, askush nuk flet, vetëm Mourinho dhe ndonjëherë kundër ekipit të tij.

Zgjedhja e Friedkin është e respektueshme, por është jashtë rrugës për ne. Sot duhet të dimë çfarë është. Ata mendojnë për Mourinhon dhe momentin e Romës. Situata e Romës është jashtë kontrollit”

Mourinho vazhdon të japë mesazhe dëshpëruese për ekipin…
“Ai e copëtoi këtë ekip. Ditën e parë të grumbullimit ai eliminoi elementë të ndryshëm. Pastaj pas nokautit në Norvegji ai vret 5 lojtarë të tjerë, dje përsëriti se ekipi nuk është konkurrues. Por ku ishte ai kur u ndërtua ekipi? Dhe cilat janë avantazhet e vdekjes së kësaj skuadre dhe punës së klubit që ka shpenzuar më shumë në merkato? Pse e bën këtë? Për të shpëtuar veten? Të ketë lojtarë në janar? Po klubi”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu