“Ronaldo si Michael Jordan!” CR7 sapo nis intervistën mbytet nga vërshëllimat dhe nuk vazhdon…

spot_imgspot_img

Cristiano Ronaldo edhe një herë protagonist ndaj Atalantës. Pas golit vendimtar në Old Trafford, në Bergamo mbërrin dygoleshi i 2-2 edhe një herë në kohën shtesë.

Epilog që qartazi nuk ka gezuar tifozët e Atalantës, aq sa pas ndeshjes, portugezi nuk mundi t’u përgjigjet pyetjeve të BT Sports:

“Nuk dorëzohemi kurrë” u kufizua duke thënë portugezi, i cili i pushtuar nga sharjet dhe vershellimat, nuk arrin të dëgjojë pyetjet e gazetarit duke kërkuar shtyrjen e intervistës…

Ole Gunnar Solskjaer, menaxheri i Manchester United, foli për Sky Sport për Cristiano Ronaldon në fund të ndeshjes kundër Atalantës: “Ronaldo është një lojtar i jashtëzakonshëm, nëse një mundësi paraqitet në minutën e fundit, nuk fal! Është paksa e njëjta situatë që përjetuan Chicago Bulls me Michael Jordan”

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu