Sallatё me lulelakёr

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 lulelakër,
  • 2 gota vaj,
  • 1 lëng limoni,
  • 150 gr qepë,
  • 2 vezë,
  • Gjysmё tufe majdanoz,
  • kripë.

Hapat:

Lajini lulelakrat, pastroni dhe shqyeni nё lule tё vogla dhe vendosni nё ujё tё kripur pёr zierje derisa tё zbuten.

Pasi tё zbuten, hiqen nga uji dhe lihen tё ftohen.

Pёr salcё, nё njё enё tё thellё pёrzihet vaji dhe lёngu i njё limoni, shtohet qepa e copёtuar imёt, vezёt e ziera dhe majdanozi i copёtuar.

Shtoni kripё, pёrzieni dhe lulelakrёs sё ftohur i hidhni salcёn e pёrgatitur, pёrzieni mirё dhe shёrbeni menjёherё.

Ju bёftё mirё!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me mollë
Artikulli tjetërTorte me qershia

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu