Sallatë e ftohtë me makarona

spot_imgspot_img

Perbersit:

 • 350 gr makarona
 • 100 gr tranguj turshi
 • 1 spec i kuq
 • 1 spec i gjelbert
 • 1 pako miser i konzervuar nga me te voglat
 • 150 ml majonez
 • 180 ml ajkë e tharte(shmant)
 • 150 ml ajkë kuzhine(hoplla per kuzhine)
 • 100 gr djathë kackavall
 • 100 gr përshutë ose sallami
 • kripë
 • piper i zi.

Pergatitja:
Makaronat i ziejme dhe kullojme.

Trangujt,specat,kackavallin,dhe pershuten e grijme sa me imet.

Shtojme makakronat e kulluara,majonezen,ajkene tharte,ajken e kuzhines dhe perzijme mire.

Sallaten e vendosim ne ene qelqi te leme ne frigorifer per 1-2 ore dhe servojme.

Para servimit gjithsesi e perzijme perseri.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë pule me sos curry
Artikulli tjetërTortë me Kafe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu