Sallatë Frutash me Vanilje

spot_imgspot_img

Përbërësit:
l mollë e prerë në copa të vogla
l banane, e prerë në feta të vogla
l mandarinë të ndarë në thela
3 lugë gjelle kos
1/2 lugë kafeje pluhur vanilje ose l lugë kafeje ëmbëlsirë vanilje.

Përgatitja:
Në një tas hidhni të gjitha frutat. Përziejini mirë së bashku me kosin dhe vaniljen në një filxhan dhe hidheni këtë masë mbi frutat. Përziejeni sërish dhe lëreni sallatën në frigorifer për 15 min para se ta shërbeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu