Sallatë gjermane me patate

spot_imgspot_img

Perbersit:

400 gr patate të vogla
1 qepë
1 molla të tharta
10 kastraveca në turshi
1 lugë gjelle majonez
1 lugë gjelle jogurt
1 lugë çaji mustardë
gjysmë tufe majdanoz
kripë dhe piper i zi.

Pergatitja:

Vloni patatet deri sa të zbuten. Ndërkohë, pritni të gjitha perimet mirë dhe kombioni të gjithë përbërësit e mbetur.

Shtoni patatet tek masa e perimeve kur të jenë ftohur. Përzini mirë por me ngadalë. Guten Appetit.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë e thjeshtë dimërore
Artikulli tjetërKek i Shpejtë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu