Sallatë kreative

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 domate,
  • 4 tranguj,
  • 4 speca,
  • 2 qepë të kuqe,
  • magdanoz,
  • 3 lugë vaj ulliri,
  • 2 lugë uthull,
  • 100 gr djathë i grirë në rende,
  • piper.

Hapat

Te gjitha perimet pastrohen dhe grihen ne katrorka-forma te njejta.

Perzihen,kriposen dhe piperosen me pak piper te zi dhe shtohet uthulla dhe vaji i ullirit.

Sallata e pergaditur qendron per gjysem ore ne frigorifer ne menyre qe te bashkeveprojne shijet.

Para servimit i qesim djathi e grire ne rende dhe servojme .

Kjo sallate shoqeron gati shumicen e ushqimeve tona tradicionale dhe tjera.Ju befte mire.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu