Sallatë me brokoli

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 700 g brokoli,
  • 1 lugë e vogël kripë,
  • 200 g majonezë,
  • 1 qepë e kuqe,
  • 200 g fara luledielli.

Përgatitja:

Shtoni brokolin në tenxhere, hedheni  kripë dhe ujë të ftohtë. Nxeheni deri në pikën e vlimit

Sapo të vlojë largoni nga shporeti dhe lëreni 5 minuta në ujë. Nxirreni me lugë me vrima dhe lëreni të ftohet

Brokolin e ftohur priteni në kube të vogla, qepën e kuqe në rrathë, shtoni majonezën dhe farat e lulediellit

Të gjitha bashkë përzieni që të bëhet tretje kompakte, hedhëni në enë për sallatë dhe shërbejeni

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me rrush të thatë
Artikulli tjetërKek me mollë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu