Sallatë me domate dhe qepë të kuqe

spot_imgspot_img

Përbërësi e kësaj sallate:

  • 1 qepë të kuqe të madhe, të prerë hollë,
  • 1/2 e filxhanit uthull molle,
  • 1/4 e filxhanit sheqer,
  • 8 domate.

Përgaditja

Në një enë të thellë përzini 4 filxhanë ujë të ftohët akull dhe 2 lugë çaji kripë. Shtoni qepën e prerë, përzini deri sa të ndahen në unaza. Le të qëndrojnë për 20 minuta, më pas i kulloni.

Në një enë tjetër përzini uthullën, sheqerin, kripën dhe piperin e zi. Në një sallatiere hedhim domatet, qepët, salcën që përgatitë, i përziejmë dhe i servirim.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu