Sallatë me domate dhe tranguj

spot_imgspot_img

Përbërësit:

PËR 2 PERSONA:

  • 2 domate,
  • 2 tranguj mesatar,
  • 1 qepë,
  • 2 lugë vaj,
  • 2 lugë lëng limoni,
  • magdanoz,
  • kripë,
  • Piper te zi,
  • 150 gr djathë,
  • 6 kokrra ullinjë.

Hapat

Për të përgaditur këtë sallatë, marim një enë dhe në të vendosim vajin, lengun e lemonit, magdanozin e grirë imët, krypen dhe piperin sipas shijes, i përiejmë të gjithë përbërsit së bashku me lugë, dhe i lëm anash

Marim domatet dhe trangujt i shpëlajmë me ujë të bollshëm, dhe i coptojmë ne madhësi mesatare

Të gjithë përbërsit e përgaditur i vendosim së bashku në një enë, dhe i përziejmë, sipër i hedhim djathin e grirë në rende dhe ullinjët për dekor.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me tranguj dhe kos
Artikulli tjetërKek me rrush të thatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu