Sallatë me fasule të ziera

spot_imgspot_img

Perbersit:

  • 2 gota fasule të ziera
  • jogurt
  • majonez
  • 3-4 fije qepë
  • 2 hudhra
  • 2-3 tranguj turshi
  • vaj vegjetal.

Pergatitja:

Fasulën e zier e shtypëni pak, përmbi ia hedhni jogurtin, majonezin, hudhrën e shtypur.

Qepën dhe trangujtë turshi i preni në copa të vogla, ia shtoni kripën dhe e përzieni e gjithë glazurën.

Përmbi ia shtoni vajin vegjetal, zbukurimin e bëni me disa copa të specave dhe koperin.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë e përzier me patate
Artikulli tjetërRevani me kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu