Sallatë me Fruta Deti

spot_imgspot_img

Përbërësit:
5-6 karkaleca të mëdhenj
1 kallamar
1 sepje
uthull
vaj ulliri
limon
majdanoz, kripë

Përgatitja:
Lahen frutat e detit dhe i lëmë të ziejnë për rreth një orë, ndërkohë që brenda kemi hedhur pak vaj ulliri. Pasi kanë zier dhe janë ftohur, i presim pjesë-pjesë.

I hedhim në pjatë dhe shtojmë uthullën, limonin, kripën dhe majdanozin.

Që të bëhen sa më të shijshme, i vendosim në frigorifer për një orë. Ndërkohë, frutat e detit i kanë përthithur mjaftueshëm uthullën dhe limonin.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu