Sallatë me kërpudha

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 kg kërpudha,
  • 2-3 fije qepë,
  • turshi,
  • domate,
  • koper,
  • majdanoz,
  • miser,
  • vaj vegjetal,
  • lëng limoni,
  • kripë.

Hapat

Kërpudhave ia derdhim lëngun e limonit dhe i lëmë në enë rreth pritje në 10 minuta.

Kërpudhat i premë në copa të vogla, së bashku me përbërësit e tjerë.

Lëngun e limonit dhe vajin vegjetal ia derdhni përmbi dhe sallatën e përgatitur e derdhni në pjatën kryesore për shërbim.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me tranguj
Artikulli tjetërSallate me laker te bardhe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu