Sallate me laker te bardhe

spot_imgspot_img

Perberesit:

  • Per 500 g laker duhen 3-4 luge gjelle vaj ulliri ,
  • 2 luge gjelle uthull,
  • kripe sipas deshires ,
  • 1 luge kafeje sheqer,
  • 3-4 fije majdanoz .

Pergatitja:

Per kete lloj sallate perdoret lakra e embel e cila pastrohet mire nga gjethet e demtuara lakra ndahet ne dysh e me pas ne katersh ,me pas pritet ne fije te holla shplahet mire me uje te bollshem dhe sperkatet siper me kripe, piper te kuq dhe pak sheqer .Shtypet deri sa te leshoje leng perzihet me vaj ulliri e uthull,dhe me pas vendoset ne pjate ku dhe zbukurohet me majdanoz .


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me kërpudha
Artikulli tjetërSallatë me lakër të kuqe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu