Sallatë me Mollë, Portokall dhe Qepë

spot_imgspot_img

Përbërësit për 1 person:
1 portokall e ndarë në thela
½ mollë jeshile e athët, fetat e holla të së cilës I ndajmë përgjysmë
1 qepë e vogël e kuqe e prerë hollë në feta rrethore
Lëngu I ½ limoni për të lyer fetat e mollës që të mos oksidohen
1 lugë gjelle lëng portokalli ose uthull molle ose ½ luge gjelle prej secilës që përzihen bashkë
Pak vaj ulliri dhe kripë.

Shënim:
Për të shërbyer mund të dekorohet me 6-8 fleta sallatë jeshile ose gjethekuqe.

Përgatitja:
Përgatitni portokallin në thela, mollët në feta e qepa në feta rrethore dhe shërbehen në formën e treguar në pjatë. Mos harroni të lyeni fetat e mollës me lëng limoni që ato të mos oksidohen (të mos marrin ngjyrë kafe). Hidhni lëngun e portokallit dhe/ose uthullën e mollës dhe në fund shtoni vajin e ullirit e kripën.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu