Sallatë me patëllxhanë

spot_imgspot_img

Perbersit:

6 patellxhan të pjekur
2 speca
5 qepë të vogla
gjysmë tube majdanoz
2 hudhra
PËR SOS
Uthëll
limon
kripë
vaj vegjetal.

Pergatitja:

Patëllxhanat e pjekur i qërrojmë, i premë në copa të vogla së bashku me specat.

Hudhrën e bëmë nerende dhe e përziejmë me përbërësit e tjerë.

Së fundmi sallatës ia shtojmë përzierjën e sosit dhe e vendosim në pjatën kryesore për shërbim.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRevani me kokos
Artikulli tjetërSallatë e thjeshtë dimërore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu