Sallatë me Portokall

spot_imgspot_img

Përbërësit për 4 persona: 
100g spinaq
1 portokall i madh
1 lugë mustardë (senf me fara)
2 lugë vaj ulliri
1 lugë lëng limoni.

Përgatitja:
Spinaqi pastrohet nën vrushkuj të ujit të ftohtë, kullohet dhe lihet për t’u tharë në leckë të kuzhinës ose në letër thithëse të kuzhinës. Ndërkohë qërohet portokalli, ndahet në feta të vogla. Mustarda përzihet me lëngun e limonit, i shtohet vaji i ullirit dhe hidhet mbi spinaq dhe mbi feta të portokalli!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me Fileta Peshku
Artikulli tjetërRolat me keksa dhe puding

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu