Sallatë Nicoise

spot_imgspot_img

Perbersit:

120 gr tuna të konservuar
50 gr tomatina
2 vezë të ziera
6 patate
6 gjethe sallatë e gjelbër
ullinj të zinj
Për salcën:
2 lugë gjelle magdanoz
5 gr mustardë Podravka
2 lugë gjelle uthull vere të bardhë
4 lugë gjelle vaj ulliri
5 gr mjaltë
5 gr rigon
kripë dhe piper i zi.

Pergatitja:

Të gjithë përbërësit për salcën miksohen bashkë dhe lihen mënjanë.

Vezët zihen, qërohen dhe ndahen në katër pjesë.

Sallata e gjelbër lahet, thahet e pritet.

Edhe patatet zihen, qërohen dhe grihen në rende e hidhen mbi sallatë.

Shtoni tomatinat, ullinjtë, tunën dhe vezët.

Sipër hidhjani salcën dhe shërbejeni.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallata Mimoza
Artikulli tjetërËmbëlsirë me Kakao

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu