Sallatë pule me sos curry

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr mish gjoks pule
  • 500 gr perime të ziera
  • 2 vezë të ziera
  • 100 gr krem djathe
  • 2 lugë supe majonez
  • 2 lugë supe mustardë
  • 1 lugë sos curry
  • kripë
  • Biber i zi
  • majdanoz.

Pergatitja:
Zieni pulën në të kripur, po ashtu edhe perimet në një tenxhere tjetër.

Perimet e ziera kulloni mirë, marrim një enë dhe e shtojmë mishin të cilin e ndajmë në fije- fije.

i shtojmë perimet, vezët e ziera të kaluar nëerende, shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë duke i përzier mirë.

Sallatën e fituar mund ta shërbeni me bukë në formë tost, sandviçi etj.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu