Sarme të Sulltanit

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 liter qumësht,
  • 1 filgjan miell (filgjnai 200ml),
  • 1.5 filgjan nisheste,
  • 2 filgjana sheqer,
  • 2 luge kakao te mbushura kakao,
  • 1 sheqer,
  • 50gr margarin,
  • 100gr kokos,
  • 200ml ajkë e embel(hoplla per embelsira ose krem pana).

Përgatitja:
Ne 200ml qumesht te ftohet trerim miellin, nishtsten, kakaon, kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje em sheqerin.

Pasi qumeshti vlon shtojme perzierjen dhe ziejme derisa te trashet sikurse pudinga.

Largojme nga zjarri, shtojme margarinen, perziejm mire.

Ne kallepin 25×35 qesim tere sasine e kokosit duke shperndare njesoj.

Persiper qesim kremin e zier akoma te nxehte duke shpendare njesoj ngadale ne tere siper faqen.

Me pas leme te ftohet mire.

Ne nderkohe perzijme ajken e embel derisa te trashet ne shkume te forte.

Ajken e qesim mbi shtresen e ftohur te kremit dhe rrafshojme mire.

Presim ne shirita 3 cm gjeresi dhe fillojme me mbeshtjellejn en forme roleje (shtresa e koksit nuk do te lejoje qe ajo te ngjitet dhe dekorojme serish me ate kokos.

Rolete e pergaditura i servloje plotesisht te ftohta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me Toptha Kakao
Artikulli tjetërTortë pa Vezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu