Sendviç nga furra

spot_imgspot_img

Perbersit:
6-7 pjese bukë nga 2-3 dite bajate
1 vezë
150 gr sallame
100 gr kaçkavall
1 gote e vogle kos
1 luge ajkë per zierje
veget
kripë
magdanoz
Rigon
150 ml qumësht.

Pergatitja:
Furren e ngrohim ne 200 grade.

Perzijme te gjithe perbersit perveq qumeshtit dhe bukes.

Ne taven e lyer me pak vaj qesim fetat e bukes te cilat i njomim nga njera ane pak me qumesht.

Fetat nga ana e njomur ne qumesht i radhisim ne tave kurse persiper seciles nga fetat qesim nga perzierja me vezen e tundur,sallamin e grire ne rende,kackavallin e grire ne rende,kosin,ajken dhe melmesat.

Fetat e bukes i pjekim ne furre te nxehte 200 grade derisa te marr ngjyre te kuqrremt,gjegjesisht derisa te piqet veza.

Servojme te nxehta por edhe te ftohta nuk eshte se nuk kan shije.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMantia me suxhuk dhe kërpudha
Artikulli tjetërPica praktike

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu