Sheqerpare Gostivari

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 8 vezë,
  • 750gr tlyen,
  • 750 miell.

Sherbeti:

  • 1 liter ujë,
  • 900gr sheqer.

Përgatitja:

Ne nje ene te thelle shypim te lynin mire, pastaj i hedhim gjysmen e miellit dhe e perziejme pak, ja shtojme 7 te kuqet e vezeve dhe 1 veze te plot, perseri e perziejme dhe me pas ja shtojme miellin e mbetur derisa te behet nje mase homogjene.

Nga brumi qe formohet i bejme kuleqet dhe i rendisim ne nje tepsi te vogel dhe i fusim ne frigorifer, i leme te qendrojne ne frigorifer per gjysem ore derisa te ftohet brumi mire.

Pasi te ftohet brumi kuleqet i t`hollojme nje nga nje dhe formen ja bejme me gote, pastaj i marrim nga 3 forma qe i kemi bere me pare dhe i rendisim ne tepsi si ne foto.

Pjekim 200grad per 1 ore. Sherbeti duhet te jete i ngorh kur ta hedhim mbi sheqerpare dhe sheqerparet gjithashtu duhet te jene te ngrohta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek Zeber
Artikulli tjetërTortë me Qokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu