Sheqerpare me kokos Receta

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1.5 filgjan te vegjel sheqer (filgjani kafes turke140ml)
2 sheqer vanilje
2 vezë
2 luge kos
3 filgjan vaj
550 gr miell
½ pluhur për pjekje
Maje gishtash kripë
150 gr kokos
SHERBETI:
500 gr sheqer
800 ml ujë
1 sheqer vanilije
1 luge e vogle lëng limoni

Pergatitja:

Se pari zijme sherbetin me te gjithe perbersit per 20 minuta dhe leme te ftohet teresisht.

Perzijme vezet em sheqerin derisa te shkrihet sheqeri,shtojme kosin,vajin dhe shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje,kripen dhe kokosin.

Te gjitha i perzijme mire dhe nga kjo mase formojme toptha me madhsi sipas deshires,radhisim ne tepsi te lyer mr vaj dhe te cilet per dekor i kalojme neper pjese e mjetit rende nga pjesa e vrimezuar.

Pjekim ne 195 grade per 20-25 minuta.

Sheqerparet e nxehta-sherbeti i ftohet.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBakllavaja turke
Artikulli tjetërBonbone me kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu