Sheqerpare me Lajthi

spot_imgspot_img

Përbërësit:
150 gr gjalpë, 2 te bardha te vezes, gjysmë gote sheqer pluhur, gjysmë gote bollgur, 1 gotë të çajit lajthia, 1 vanilje, 1 Pluhur pjekje, 3 gota miell.

Për shërbet:
3 gota ujë, 2 gota sheqer, disa pika lëng limoni.

Përgatitja:
Gjalpin e vendosim në një enë dhe e përziejmë më dorë, pastaj ia shtojmë të bardhët e vezës.

Përbërësit e tjerë të mbetur ia shtojmë përzierjës së vezës dhe gjalpit, nga kjo glazurë fillojmë të formojmë sheqerpare.

Sheqerparet i lyejmë më të kuqët e vezës dhe i vëmë në furrë për pjekje.

Pas pjekjës përmbi ia derdhim sherbetin e ftohtë dhe copëzat e lajthisë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek i Mbushur
Artikulli tjetërRollatë Raffaelo

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu