Sheqerpare me pluhur lajthie

spot_imgspot_img

Perbersit:
2 vezë
125 gr gjalpë
gjysmë gote sheqer pluhur
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
2 lugë bollgur
3 gota miell
PËR SHERBET
3 gota ujë
3 gota sheqer
1-2 pika lëng limoni.

Pergatitja:
Të gjithë përbërësit e brumit i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni.

Nga brumi formoni sheqerpare dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius, derisa të skuqen.

Pas pjekjës të sheqerpareve e lëmë të ftohet, fillojmë ta përgatisim sherbetin.

Sherbetin e ngrohtë ia derdhim sheqerpareve të ftohta, sheqerparet i zbukurojmë me pluhur lajthisë dhe i shërbeni.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTopëza me badema dhe mjaltë
Artikulli tjetërRevani me mak

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu