Shevchenko zbulon futbollistin që e meriton “Topin e Artë”

spot_imgspot_img

Në prag të dhënies së “Topit të Artë” për vitin 2-21, Andriy Shevchenko tha fjalën e tij për garën që po zhvillohet për çmimin e lakmuar: “Janë dy lojtarë në garë: Messi dhe Lewandowski. Messi ka fituar shumë, Lewandowski nuk e ka fituar ende, mund të ishte e drejtë t’i jepej atij”.

“Topi i Artë” për meshkuj jepet që nga viti 1956 për atë që përzgjidhet futbollisti më i mirë në botë. Për vitin 2021, ja të gjithë kandidatët: César Azpilicueta (Chelsea), Nicolò Barella (Inter), Karim Benzema (Real Madrid), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Kevin De Bruyne (Manchester City), Ruben Dias (Manchester City), Gianluigi Donnarumma (PSG), Bruno Fernandes (Manchester United), Phil Foden (Manchester City), Erling Haaland (Borussia Dortmund), Jorginho (Chelsea), Harry Kane (Tottenham), N’Golo Kanté (Chelsea), Simon Kjaer (Milan), Lautaro Martínez (Inter), Robert Lewandowski (Bayern), Romelu Lukaku (Chelsea), Riyad Mahrez (Manchester City), Kylian Mbappé (PSG), Lionel Messi (PSG), Luka Modrić (Real Madrid), Gerard Moreno (Villarreal), Mason Mount (Chelsea), Neymar (PSG), Pedri (FC Barcelona), Mohamed Salah (Liverpool), Raheem Sterling (Manchester City) dhe Luis Suarez (Atlético).

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu