Shoferi me xhamin e përparmë të mbuluar nga bora u ndalua nga policia në Oksford – jo pa pasoja

spot_imgspot_img

Një shofer u ndalua nga policia pasi makina e mbuluar me borë u pikas me vetëm një zonë të vogël xhami të pastruar.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vetura Citroen C4 u pa nga policia duke u larguar nga Dawson Street, Oxford, dhe duke vozitur për një distancë të shkurtër përpara se të ndalohej në St Clement’s Street të dielën.

Policia tha se shoferi mori një tiketë gjobe për vozitje “pa kujdesin dhe vëmendjen e duhur”, duke këshilluar shoferët që “mos të bëjnë të njëjtin gabim si ky shofer”.

Sipas Kodit të Autostradave, shoferët duhet të sigurohen që xhami i përparmë të jetë i pastër përpara se të ngasin.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu