Shpageta me Kerpudha

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr shpageta
400 gr këpurdha
1 filxhan vaj
200 ml ajkë 
kripë
biber i zi
erëza të përziera(vegetë)

Përgatitja:Këpurdhat copëtohen në pjesë pak më të mëdha dhe fërgohen në vaj.I hidhet kripa,biberi i zi,erëzat dhe ajka.Zihen 2-3 minuta.Shpagetat zihen ,shperlahen me ujë,kullohen dhe perzihen me sosin e pergatitur më parë.Mbi u hidhet djath i fortë i grirë në rende.P.S.Nëse keni dëshirë mund t`i shtoni edhe mish të bluar ose mish të bardhe pule.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakFli Kosove
Artikulli tjetërKrofne (Video)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu