Shtromfeta

spot_imgspot_img

Perberesit:
6 veze,
12 luge sheqer,
12 luge qumesht,
12 luge vaj,
12 luge miell (gjelle),
1 pecive,
3 qokollada gatimi,
1 kokos,
1 shllag.

Pergatitja:
Rrihen vezët me sheqerin, qumshtin, vajin, miellin dhe i hidhet peciva dhe e pjekim.
Pastaj pas pjekjes e presim me gota te qajit dhe e shkrijem qokolladen me nje e edhe anash i lyejm me qokollad edhe kokos pastaj permi pak me shllag ndersa me brumin e mbetur e troshitim edhe e perziejm me kokos edhe pak qumsht dhe e hedhim permbi petat e prera me got pastaj i dekorojm me shllag dhe qokollad permbi. Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRolladë me Çokollatë
Artikulli tjetërTorte Lemoni

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu