Simit me djathë

spot_imgspot_img

Perbersit:
200 gr patate të ziera
1 vezë
500 gr miell
1 gotë qumësht
1 Pluhur pjekje
1 lugë kripë
200 gr djathë.

Pergatitja:
Në një enë e derdhni miellin, kripën, pluhur pjekjën, patatet e ziera, qumështin dhe djathin e përzieni mirë njërën me tjetrën.

Brumin e përzieni mirë pastaj e vendosni në tavolinë, brumin e preni në formë të shiritave, ia japni formën e rrumbullakët.

Ia mbyllëni skajet dhe e vendosni në tigan për fërgim në temperaturë të ultë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija në formë kërpudhe
Artikulli tjetërKrelanë me duqa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu