Simita integral

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr miell ( i zi)
  • 20 gr miell i bardhe
  • 25 gr tharm buke
  • kripë.

Përgatitja:

Përzihen mielli i zi dhe i bardhë bashkë, shtohet pak kripë.

Në mes të miellit bëhet një vrimë në të cilën hidhet tharmi i bukës i shkrirë në ujë të vakët.

Përgatitet brumë i fortë dhe lihet që të qëndrojë në mënyrë që të fryhet.

Brumi ndahet në katër pjesë, punohet dhe nga ky brum përgatiten toptha të cilat shtrihen në trashësi prej 2 cm.

Ngrohet furra në temperaturë 200 gradë celsius dhe pjekën simitet derisa të marrin ngjyrë të kuqërremtë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPetulla
Artikulli tjetërReceta tradicionale e lakrorit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu