Snikers

spot_imgspot_img

Përbërësit:
gjysme pako biskota petit beure.

Për karamel:
1.5 gota sheqer, 1 gote te çajit Krem, 75 gr gjalpë, 1 gote fëstek ose lajthi.

Përmbi:
çokollatë te shkrire.

Përgatitja:
Në një kallëp rëndisni biskotat, për përgatitjën e karamelit vendosni sheqerin në tenxhere dhe fërgone derisa fillon ti ndrojë ngjyra, pastaj i shtoni kremë, ujë dhe gjalpe.

Rreth 4 minuta lëreni në atë temperaturë pastaj largoni nga zjarri dhe ia shtoni lajthitë osë fëstëkat.

Përmbi biskotat e rëndisura e derdhni këtë përzierje të karamelit, pastaj një rend të biskotave dhe përmbi ia derdhni çokollatën e shkrirë.

Snikersin e përgatitur e vendosni në frigorifer për ngrirje ku duhët të qëndroj më së paku 30 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSufle pa Miell
Artikulli tjetërSheqerpare pa Vezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu