Spanakopita

spot_imgspot_img

Perbersit:

500 gr petë për pite
1 kg spinaq
500 gr djath feta
2 qepë të reja
1 qepë
100 ml vaj ulliri
2 lugë gjelle qumësht
1 lugë reçeli mentë të thatë
2 lugë reçeli kopër
4 vezë.

Pergatitja:

Spinaqin pastrojeni dhe lajeni mirë. Kullojeni dhe grimcojeni.

Qepën fërgojeni në vaj ulliri derisa të zbutet.

Shtoni spinaqin, mentën, qepën e re të grirë dhe përziejeni masën pak nga pak.

Pastaj lëreni të ftohet. Pasi të jetë ftohur shtoni 3 vezë të rrahura, djathin feta dhe përziejini mirë të gjitha.

Tepsinë ku do të piqet pitja lyejeni me vaj. Më pas rendisni në të gjysmën e petëve për pite.

Sipër petëve hidhni nga masa e përgatitur dhe sipër tyre shtoni petët e mbetura.

Piten e përgatitur lëreni në frigorifer për gjysmë ore. Më pas priteni në katrorka.

Vezën e mbetur rraheni me qumësht dhe me të lyejeni sipër piten.

Spanakopita piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë për 45 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakShtrudel me spinaq
Artikulli tjetërBiskota me lajthi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu