Sufle pa Miell

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250 gr gjalpë, 1 gote sheqer pluhur, 3 vezë, 1 gote kakao, 1 çokollatë.

Përgatitja:
Gjalpin e shkrimë, e përziejmë me mikser së bashku me sheqer pluhur.

Me rradhë ia shtojmë vezët, i përziejmë mirë, pastaja ia shtojmë kakaon dhe e vazhdojmë përzierjën por tani më lugë të drurit.

Glazurën e derdhim tek letra e pjekjës, përmbi ia vendosim copat e çokollatës.

Enën e pjekjës e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius për 25-30 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakHallve Saraji
Artikulli tjetërSnikers

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu