Supe e lehte me Veze

spot_imgspot_img

Përbërësit:

1 vezë
3 gota lëng pule
2 lugë gjelle ujë
1 lugë gjelle niseshte
1 qepë e njomë
Kripë.

Përgatitja:

Tretni nieseshtenë me pak ujë dhe hidheni në një enë me lëngun e pulës. Vendosini në zjarr të ziejnë ngadalë.
Rrihni vezën në një tas të vogël dhe hidheni te përbërësit e tjerë.
Shtoni edhe pak kripë dhe lërini të ziejnë derisa të merrni një masë kremoze.
Copëtoni qepën e njomë dhe shërbejeni supën me të.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte me Gjoks pule dhe Limon
Artikulli tjetërSupe me Panxhar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu