Supë me hithra

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr gjethe hithrash të freskët
1 qepë
3 thelpinj hudhre
1 spec
1/2 selino
1 karrotë
2 patate
kripë
vegetë PODRAVKA
ajkë për gatim.

Pergatitja:

Hithrat i përvëlojmë dhe të gjitha perimet e tjera i pastrojmë e grijmë sipas dëshirës.

Të gjitha i fërgojmë për pak minuta në vaj. Kur të jenë zbutur, masës ia shtojmë një litër lëng perimesh ose buljon. Shtojmë edhe kripën e mëlmesat sipas dëshirës.

E lëmë gjellën të ziejë derisa të zbuten perimet. Pastaj masën e bluajmë në blender. Para shërbimit, sipas dëshirës, mund t’i shtojmë edhe pak ajke për gatim dhe eventualisht mëlmesa shtesë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu