Supë me karrota

spot_imgspot_img

Perbersit:

200 gr karrota
1 portokall
2 thelpinj hudhre
kripë dhe piper i zi
xhenxhefil
vaj ulliri
1 buljon/kubëz supe
ujë.

Pergatitja:

Në vaj ulliri fërgoni pak hudhër dhe karrotat e prera në rrathë. Shtoni kripë e piper të zi sipas dëshirës dhe pak xhenxhefil.

Më pas shtoni edhe buljonin e tretur në ujë. Supa zihet derisa të zbuten karrotat. Pastaj shtoni gjysmë portokalli dhe lëngun e gjysmës tjetër të portokallit.

Pas zierjes, supa bluhet në blender dhe është e gatshme për konsumim.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrekë të vegjël me një petë
Artikulli tjetërKotoletë Qengji

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu