Supë me perime pranverore

spot_imgspot_img

Perbersit:

1/2 qepë
2 lugë gjelle miell
5 lugë gjelle vaj
3 thelpinj hudhër
1 lugë gjelle magdanoz
2 karrota
1 lugë gjelle pure domatesh
250 gr patate
350 gr bizele
mëlmesa.

Pergatitja:

Qepën e pastrojmë dhe e imtësojmë. E fërgojmë në vaj të nxehtë pak dhe më pas i shtojmë miellin, hudhrën e copëtuar magdanozin dhe karroat e grira imët.

Perimeve u shtojmë një litër ujë, i kriposim dhe i ziejmë për gjysmë ore në temperaturë mesatare.

Më pas supën e kullojmë, por lëngun nuk e hedhim.

Perimet (patatet e bizelet) i qërojmë dhe i hedhim në supë. Përziejmë mirë e shtojmë edhe pak kripë, piper e pure domatesh.

Shtojmë edhe pak ujë nëse është nevoja, pasiqë supa nuk duhet të mbetet shumë e trashë.

Supa zihet derisa të zbuten patatet dhe bizelet.

Në fund shtojmë mëlmesa sipas dëshirës dhe supën e shërbejmë me kocka buke të thatë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKotoletë Qengji
Artikulli tjetërGjel Deti i mbushur me Mollë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu