Supë Peshku me Perime

spot_imgspot_img

Përbërësit për 4-5 persona:
1.5 litra lëng peshku
2-3 kokrra patate
3-4 karota
8-10 copë mashurka
3-4 lugë gjelle vaj
2 kokrra domate
selino
majdanoz
dafinë
kripë
piper

Përgatitja:
Patatet, karotat, mashurkat dhe selinoja, pastohen e priten në copa kubike. Në tenxhere me vaj (mundësisht vaj ulliri) kaferdiset qepa e grirë hollë, pastaj shtohen karota, selino, mashurka, pak miell dhe pasi kaferdisen shtohen domate të freskëta të cilave u është pastruar lëkura. Lëngu i peshkut i përgatitur qysh më parë dhe i kulluar, i hidhet përzierjes dhe lihet të marrë valë, shtohen patatet dhe lihen të ziejnë rreth 10-15 minuta derisa të jenë gati. Gjatë zierjes hidhet një fletë dafine. Supa rregulluhoet me kripë, piper e majdanoz. Gjatë vendosjes në pjatë hidhen copa tul peshku të ziera e të pastruara nga halat.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMish Viçi me Speca djegës
Artikulli tjetërPërshesh me Gjel Deti

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu