Supë turke me thjerrëza

spot_imgspot_img

Perbersit:

50 gr gjalpë
2 qepë
1 lugë e mesme spec i kuq i ëmbël
200 gr thjerrëza të kuqe
100 gr bullgur
2 lugë gjelle pastë domatesh
1.9 L lëng supe perimesh
gjethe mente
limon.

Pergatitja:

Shkrini gjalpën në një tenxhee të madhe mbi temperaturë të ulët. Gatuajmë qepën në gjalpën e nxehtë për 15 minuta.

Shtojmë specin e bluar, thjerrëzat dhe bullgurin dhe përziejmë.

Shtojmë pastën e domateve, lëngun e supës; blojmë dhe gatuajmë deri sa gjithçka të zbutet dhe të bëhet kremoze.

Servojmë me disa copëza gjethe menteje mbi dhe copëza limoni.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte peshku
Artikulli tjetërSupë me domate dhe spec të kuq

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu