Supën me kos

spot_imgspot_img

Përbërësit:

500g kërpudha mix
100g gjalpë
100g qepë të thata
½ gotë verë e bardhë
2 lugë kos
2 thelpinj hudhra
500ml lëng pule.

Përgatitja:
Në një tigan të madh skuqim qepën me gjalpë dhe pasi të jetë zbutur pak shtojmë kërpudhat, kripën, piperin dhe hudhrat. Vazhdojmë skuqjen ngadalë dhe pas disa minutash i shuajmë me verën e bardhë. Pasi të avullojë vera, shtojmë lëngun e pulës dhe e lëmë supën të ziejë për 20 minuta. Pasi të ketë zierë, e kalojmë supën në mikser dhe e shpërndajmë nëpër pjata.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu