Super Dzeko mposht Shakhtar, Inter pret një dhuratë nga Real. Ajax përmbys Besiktas me dy gola historikë (Video)

spot_imgspot_img

Inter ka mposhtur 2-0 Shakhtar në javën e pestë të Grupit D dhe ka shkuar vetëm një hap larg 1/8-ave të Champions League.

Një kualifikim që do të zyrtarizohej nëse Sheriff nuk do të arrijë të fitojë kundër Real Madrid.

Protagonisti i ndeshjes në San Siro ka qenë Edin Dzeko, autor i dy golave në harkun e gjashtë minutave (61′, 67′) që i kanë dhuruar një fitore të rëndësishme zikaltërve.

Fiton edhe Ajax, që ka blinduar Grupin C falë lojtarit surprizë të këtij sezoni të Champions League.

Holandezët kanë fituar 2-1 me përmbysje në fushën e Besiktasit falë dy golave të shënuar nga Haller, i aktivizuar në pjesën e dytë.

27-vjeçari, me golat e shënuar në minutën e 54-t dhe 69-të, është bërë lojtari i parë në historinë e Champions-it që shënon 9 gola në pesë ndeshjet e para të karrierës të luajtura në këtë kompeticion.

Haller ka thyer rekordin e Haaland.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu