Sytlaç

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 litra qumësht
  • 2 gota oriz
  • 1,5 gota ujë
  • 1,5 gota sheqer.

Pergatitja:
Orizin e vendosim në tenxhere për vlim me ujë, pasi fillon të vlojë ia shtojmë qumështin e vakët.

Pasi fillon të vlojë, ia shtojmë sheqerin dhe e ziejmë rreth 20-25 minuta.

Pas zierjës së nevojshme, glazurën e ndajmë nëpër tasa ose kallëpa, e vendosim në frigorifer për pritje rreth 1 orë, pastaj mund ta shërbeni.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek dy ngjyrësh
Artikulli tjetërEmbëlsirë Dëbore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu