Tamëloriz

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 litër qumësht
1 filxhan i vogël kafeje oriz
4-5 lugë sheqer.

Përgatitja:
Në qumështin e nxehtë, por jo të valë, hidhet orizi i larë . Përzihet gjersa të fillojë të vlojë. Ulet temperatura dhe duke e përzier kohë pas kohe, zihet në zjarr të mesëm afro 1 orë, gjersa të zbuten kokrrat e orizit.
Hidhet sheqer sipas shijes, vlohet edhe 5 minuta, pastaj derdhet në enë të vogla. Mbi mund t’i hidhet kanellë ose arra të bluara. Shërbehet pasi të ftohet mirë./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Cola Cola
Artikulli tjetërTorte Ferrero

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu