Tatli me Mak

spot_imgspot_img


Përbërësit:

2 vezë,
1 gotë të çajit sheqer,
1 gotë të çajit qumësht,
2 gota të çajit bollgur,
2,5 gota të çajit miell,
1 gotë të çajit mak,
1 vanilje,
1 Pluhur pjekje.

Për sherbet:
2 gota sheqer,
2 gota ujë,
1 pjesë limon.

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i përzieni në një enë të thellë.

Glazurën e derdhni në tepsi dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius për 20-25 minuta.

Sherbetin e përgatisni dhe e lëni të ftohet, tatlia duhet të jetë e ngrohtë ndërsa sherbeti i ftohtë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBerliner
Artikulli tjetërKek i Mbushur

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu